Kontakti

Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība

E-pasts: [email protected]

Rekvizīti:

Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība

Briežu 7–83, Rīga, LV-1034

Reģ. Nr. 50008112301

Citadele banka AS

LV46PARX0013093640001

Ziedot šeit >>

Par mums

Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība ir dibināta 2007. gada 8. martā. 

Biedrības mērķi  ir atbalstīt un popularizēt vēstures pētniecību un vēsturnieku interešu pārstāvniecība sabiedrībā.

Kas mēs esam


Andris Tihomirovs (valdes loceklis)

Andris ir biedrībā kopš tās dibināšanas 2007. gadā. Studējis Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē no 2000. līdz 2006. gadam. 

Kontakti: [email protected]

Jānis Šiliņš (valdes loceklis)

Jānis ir pirmais no biedrības, kurš aizstāvēja doktora grādu vēsturē. Viņa zinātniskās intereses aptver Latvijas militāro, politisko un ekonomisko vēsturi 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā; Latvijas kultūras vēsturi18.–19. gadsimtā; latviešu emigrāciju19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.

E-pasts saziņai: [email protected].Kārlis Sils (valdes loceklis)

Kārlis šobrīd ir Eiropas Universitātes institūta doktorantūras pētnieks un raksta savu disertāciju par vienotās tautas jēdzienu un tā attīstību Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma ietvaros. Biedrībā Kārlis ir kopš 2013. gada un iepriekš (201–2019) vadīja raidījumu “Vēstures ķīlis” radio NABA. Interešu loks – Latvijas sociālā un kultūras vēsture 19.–20. gs.  
Gustavs Strenga,  PhD


 

Ineta Lipša

Ineta biedrībā iestājās 2013. gadā, kad viņai jau bija doktora grāds vēsturē. Viņas uzmanību saista 20. gadsimta sociālā vēsture, īpaši (ne)līdztiesības, (ne)taisnīguma, seksualitātes un sociālās kontroles kontekstos.

E-pasts saziņai: [email protected]

Foto: Rvīns Varde (2019).
Edīte Brikmane (valdes locekle)

Lai gan iegūts maģistra grāds vēsturē, tomēr Edīte sevi par vēsturnieci neuzskata, jo jau vairākus gadus darbojas žurnālistikā. Vēstures zināšanas gan ļoti noder, rakstot par vēsturiskiem notikumiem un intervējot interesantus cilvēkus, tai skaitā vēsturniekus. Interesē Latvijas tiesību sistēmas attīstības vēsture.
Jānis Goldšmits

Jānis pēta čekas darbību Latvijā no 1940. līdz 1941. un no 1944.līdz 1953. gadam. Tas iekļauj arī Stūra mājas vēsturi. Interesē arī Latvijas skautu un gaidu vēsture. Ja nepieciešams, var palīdzēt  bilžu identificēšanā, lai noskaidrotu tajās iemūžinātās vēsturiskās vietas, apskates objektus, notikumus.

Saziņai elektroniski: [email protected]
Guntis Vāveris

Pirms Guntis nonāca LU Vēstures un filozofijas fakultātē, lai iegūtu maģistra grādu vēsturē un turpinātu studijas doktorantūrā, viņš pabeidza Banku augstskolu un kļuva par uzņēmumu un organizāciju vadīšanas maģistru. Pētnieciskās intereses: 19. gadsimta – 20. gadsimta pirmās puses sociālā vēsture, atturības kustības, sporta, Rīgas sociālā un pilsētbūvniecības vēsture. Pašlaik raksta disertāciju par atturības (pretalkohola) kustības vēsturi Latvijā no 1891. līdz 1940. gadam. Kontakti: [email protected].